Нещодавно знайшов на Ютюбі відео під назвою «Золочівські активісти пікетували місцевих регіоналів». Чесно кажучи був здивований, що в нас такі заходи проводяться. Вирішив переглянути. Якщо коротко то реально «пікетувати» їм вдалось тільки одного регіонала – міського голову Гриньківа. Як на диво це той регіонал, який, думаю більшість зі мною погодяться, зробив більше для міста ніж усі попередні мери.

Не через «велику» любов до нашого мера чи то його політичні уподобання, а через те загальне враження, яке отримав від побаченого відео вирішив написати цього поста.

Для початку скажу, що взагалі не розумію змісту пікетувати когось за його партійну приналежність чи політичні погляди. Думаю це взагалі не по європейському  і назвати такий захід цивілізованим дуже сумнівно.  Якщо вдуматись то це нічим не прикритий тиск на людей за їх партійні переконання.  Повністю популіський захід який лише показує далеко не європейську культуру і толерантність його учасників. Здійснюючи тиск на когось учасників подібних акцій практично ставлять себе на такий самий рівень з тими, хто називав нашу мову телячою, чи називав западенцями.

Дуга особливість в поведінці активістів, яку побачив у відео це не вміння чути опонента та його аргументи. Дуже багато людей вміють жваво і голосно говорити, особливо про загальні речі, загальними фразами почутими з телевізора. Як правило, такі люди не можуть нічого сказати відносно конкретний справ і вести аргументовану бесіду і беруть голосом.

Судячи з відео захід був зроблений по загальному сценарію. Підготували плакати з гаслами майдану, взяли прапори і поїхали. А готуватись до діалогу щоб навести конкретні аргументи ніхто і не подумав.

Мер  отримала більшість голосів жителів міста, і вважаю, якщо б вибори відбулись завтра – історія б повторилась. Дуже смішно коли хтось один чи пару чоловік, стараються вимагати в такої людини те, що їм хочеться. Де ж тут демократія?

Історія йде по накатаному сценарію спочатку ти не у тій партії, потім ти розмовляєш не тою мовою, не те кажеш чи пишеш, що треба, не у ту церкву ходиш значить ти поганий. Сьогодні наклейки на двері клеють, потім нашивки на одяг, а потім і номер на тіло… Колись це вже було…

Щось подібне почув сьогодні 11 лютого в Золочеві на майдані. А ось «поезія» з матами і неценузрщиною через слово так аж вуха в’яли… Цікаво чи буде це відео в мережі? Якщо це по Європейськи, то я хочу в Африку, там хоч тепло.