Перш за все відкрийте обидві стулки і уважно огляньте всі шибки. Якщо вони нещільно примикають до палітурок, то щілини необхідно замазати з обох боків м’якою тістоподібною мастикою. Я, особисто, використовую силыконовий герметик. Заразом можна і укріпити шибки, постукуючи молотком по капелюшках цвяхів в штапиках, а мастику, що виступила після цього, прибрати ганчіркою, або після висихання зрізати. Вийнявши шибки, фальци потрібно покрити товстим шаром фарби і, знову склити всю раму, а потім закрасити і штапики. Фарба, заповнивши щілини, перешкоджатиме проникненню холоду.

Якщо немає фарби, щілині можна заповнити добре розім’ятим пластиліном, проте врахуйте, що під впливом тепла він плавиться і поганить вікна. Закінчивши із шибками, закрийте зовнішні стулки і проткніть всі щілини в палітурці дрантям з тканини, а ще краще ватою. Роблять це звичайно за допомогою ножа, тонкої викрутки або сталевої лінійки. Вата усередині щілини повинна бути добре спресована, але не виступати над поверхнею рами Потім щілини заклеюють смужками паперу. Як склеювальна речовина дуже зручно використовувати молоко або кефір, розчинивши в них попередній трохи цукру (1-2 чайних ложки на стакан). На папір наносять склеювальний склад ватяним тампоном до тих пір, поки вона не просочиться, і, приклавши її до рами, розгладжують. Приклеєні таким чином смужки паперу при необхідності легкого знімаються після розмочування мокрою ганчіркою. Так само утепляють і другу, внутрішню раму. Іноді для кращого збереження тепла між ними кладуть шар вати заввишки 5-10 см.

Склопакет з повітряним прошарком, встановлене у вікні, зменшує втрати тепла, ослабляє вуличний шум, не замерзає в морози. Виготовити його неважко. 2 шиби накладають один на одного через картонну прокладку, покриту масляною фарбою. У раму спарені шиби вставляють звичайним способом. Для поліпшення звукоізоляції їх рекомендується ставити на гумових прокладках.